הסטארטאפ של הסטארטאפים: HR במיקור חוץ

ראיית חשבון, ייעוץ משפטי, יחידות פיתוח, שירותי מזכירות ושירות לקוחות, הן חלק קטן מהשירותים שניתנים היום בשיטת Outsource ועם זאת, סטארטאפים רבים לא מודעים לעובדה כי הם יכולים לבצע מיקור חוץ גם לשירותי משאבי אנוש. מתי מומלץ לבחור באפשרות של HR במיקור חוץ? איך מומלץ לבחור אותה? מה היתרונות של העסקה באופן זה והאם זה מתאים לכולם? כל התשובות בכתבה.

על הנחיצות בניהול משאבי אנוש בשלביו הראשונים של הסטארטאפ כבר כמעט ואין ויכוח. פונקציית HR משמעותית מאוד בביסוס תשתיות ההון האנושי של החברה והטמעת תהליכים שיאפשרו לה פוטנציאל צמיחה משמעותי. היא זו שמלווה את המנהלים בהובלת צוותים רתומים ומחוברים יותר, תורמת משמעותית בביסוס התרבות הארגונית וחווית עובד משמעותית.

משאבי אנוש היא הפונקצייה שמלווה את המנהלים בהובלת צוותים רתומים ומחוברים יותר

אולם על סוג והיקף משרת ה-HR הנחוצה לסטארטאפ בתחילת דרכו, אפשר להתווכח. משרה מלאה / חלקית? פונקציה שכירה / פרילאנס? כאן אין תשובה חד משמעית ופה טמון היתרון המשמעותי של שיטת HR במיקור חוץ.  

מהו תפקיד מנהלת משאבי אנוש במיקור חוץ?

מנהלת משאבי אנוש במיקור חוץ, מתפקדת כמנהיגת ההון האנושי של החברה, אשר יכולה לספק הדרכה עסקית ותפעולית, כמו גם הטמעת תהליכים חוצי ארגון, תקציבים לרווחה, אסטרטגיה לבנייה ולייצוב ההון האנושי בחברה ועוד. אשת מקצוע כזאת, יכולה לעבוד במשרה מלאה, חלקית או כמשרת ביניים למשך פרויקט מסוים המצריך את כישוריה הייחודיים. עיקר עבודתה של מנהלת משאבי האנוש היא להוביל את החברה לכיוון הרצוי לה, כאשר היא מדלגת מעל כל אותם אתגרים ובורות אשר חברות, ללא ליווי מקצועי רווי ניסיון, עלולות ליפול בהם.

כך למשל, חברות סטארט-אפ, נוטות לחשוב לטווח הקצר, ולהתמקד בדרך בה הן יוכלו לשרוד את השלבים הראשונים של התפתחות החברה. מנהלת משאבי אנוש בעלת ניסיון, אשר ליוותה חברות רבות, תוכל לייעץ, לכוון לבנות תוכניות ותשתיות ולהוביל את החברה אל עבר מטרות ארוכות טווח ולהתוות את הדרך אליהן.

מנהלת משאבי אנוש בעלת ניסיון, אשר ליוותה חברות רבות, תוכל לייעץ, לכוון לבנות תוכניות ותשתיות ולהוביל את החברה אל עבר מטרות ארוכות טווח

בחנו את עצמכם: סימנים שמעידים על הצורך לשכור HR במיקור חוץ

חברות אשר מעסיקות מנהלת משאבי אנוש במיקור חוץ נתקלות במגוון תרחישים בגינם עליהם לעשות זאת. בין מגוון הנסיבות האפשריות, בחרנו להתמקד בכמה מהן:

  • אתם יזמים, העסק ממריא ואתם מוצאים עצמכם ניצבים בפני אתגרים רבים, כך שפשוט לא נותר זמן לחשוב על בניית תהליכים מסודרים, אסטרטגיים, של גיוס, קבלה ואון-בורדינג של עובדים.
  • יש לכם פונקציה של משאבי אנוש בחברה אבל היא ממלאת את כל הפונקציות העוסקות בכח האדם בחברה: גיוס, רווחה, ניהול משרד, ומתקשה לבסס את התשתיות לגדילה וצמיחה. אתם נמצאים בנקודת זמן קריטית לפני גיוס עובדים רבים נוספים אך למעשה אינכם ערוכים לגדילה שכזאת.
  • החברה לא מתפקדת כפי שאתם סבורים שעליה לתפקד – עובדים עוזבים ואינכם בטוחים מדוע, הרבה החלטות מתקבלות על סמך אינסטינקטים ולא על בסיס נתונים אובייקטיבים. מנהלת משאבי אנוש מקצועית אסטרטגית הפועלת באופן מבוסס דאטה, תוכל לעזור לכם להבין את החולשות שלכם ואיזה פעולות נדרשות כדי להפוך את החברה לחברה שהעובדים מרגישים מחוברים אליה ורוצים לעבוד בה.
  • מנהלת משאבי אנוש זמנית – מנהלת מקצועית, בעלת ניסיון שיכולה למלא מקום מנהלת משאבי האנוש שלכם יצאה לחופשת לידה, או לחילופין אתם מחפשים מנהלת בכירה שתתאים ל-DNA הארגוני וטרם מצאתם – כך או כך, קיימת אפשרות למלא מקום בעזרת מנהלת משאבי אנוש מנוסה ומקצועית שתוכל לתת ערך מהיום הראשון.
החלטות מתקבלות על סמך אינסטינקטים ולא על בסיס נתונים אובייקטיבים? הגיע הזמן להעזר בפונקציית משאבי אנוש

מה חשוב לבחון כשבוחרים מנהלת HR במיקור חוץ?

הבחירה במנהלת משאבי אנוש המתאימה ביותר עבורכם תיעשה על פי מידת ניסיונה והכשרתה בתחומים הרלוונטיים, בדומה לתרחישים השונים שציירנו. לפני ההחלטה, מומלץ לחשוב על הצורך שהביא אתכם לפנות אליה ולוודא שיש לה את הניסיון והכישורים למלא אותו באופן הטוב ביותר. בנוסף, חשוב להביא אשת מקצוע עם הבנה נרחבת בעולם הארגוני ובפרט בחברה צומחת, הנדרשת לשינויים אסטרטגיים מהירים ותנודות במוקדי הפוקוס בהתאם לשלב הצמיחה.

לסיכום, חברות הבוחרות להיעזר בפונקציית HR ב-Outsource נהנות מאשת מקצוע מומחית בעלת ניסיון מחד ועם מחויבות להתעדכן בשיטות העבודה החדשניות ביותר מאידך, ללא הצורך להתחייב למשרה זו כמשאב פנימי.

חשוב להביא אשת מקצוע עם הבנה נרחבת בעולם הארגוני ובפרט בחברה צומחת, הנדרשת לשינויים אסטרטגיים מהירים

זו דרך מצוינת להשיג מנהלת מקצועית, בעלת ניסוין רב, שמלאה את התפקיד בעבר, הטמיעה תהליכים מורכבים בחברות, ניהלה והנחתה מנהלים, תמכה בעובדים ומביאה את כל הניסיון הזה כפונקציה חיצונית לתוך חברה. מנהלת כזאת מסוגלת לייצר סדר בכאוס המאפיין חברה צומחת, לבנות תכניות עבודה מובנות, לבסס תשתיות ולהטמיע תהליכים משמעותיים.

שוקלים להביא HR במיקור חוץ גם לחברה שלכם? אז למה אתם מחכים? שירות HR Partner שלנו יאפשר לכם לקבל אשת HR מנוסה עם מענה מקצועי של חברת ייעוץ ארגוני מובילה, בהיקף המתאים ועל פי הצורך הארגוני. 

לפרטים נספים לחצו פה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
Open chat
1
AL Consultants Whatsapp
רוצה לדבר איתנו? אנחנו פה
ימים א'-ה' 08:30-18:30