למה HR הוא חלק מצוות המשימה הראשון של הסטארט-אפ

אתם עובדים קשה. גייסתם צוות משימה מעולה, אתם מנסים לשפר תהליכי עבודה, לפצח מדוע הפיצ'רים שלכם לא מושלמים ולא פחות חשוב – עסוקים בשימור והבאת לקוחות לחברה. בתוך כל המתח וההתרגשות, אנחנו מציעות לכם לגייס, ממש בהתחלה, מנהל/ת משאבי אנוש. או בשם הקליט יותר – HR.

רוצים לדעת למה? ריכזנו לכם 6 תשובות חדות ובועטות שלוקטו מהשטח, ממיזמים, ממנכ"לים/ות ומנהלות/י HR בסטארטאפים:

1. תרבות זו לא מילה גסה

לכל חברה או קבוצת אנשים יש תרבות ארגונית ברורה. גם אם עדיין לא הגדרתם מהי התרבות הארגונית שלכם ולא ארזתם אותה במילים מחמיאות, היא כבר קיימת מתוקף העובדה שאתם קבוצה. התרבות נוצרת כבר בימיה הראשונים של החברה על ידי צוות העובדים ההתחלתי ובדמות היזמים. בהמשך הדרך עם צמיחת החברה, חשוב לשמר את התרבות הארגונית שנוצרת, להתאימה לחברה הגדלה ולצרכיה, ולהטמיעה בקרב כלל העובדים. HR מקצועית תדע לעשות את המהלך בצורה נכונה ומדויקת, ולחבר את כל הקצוות.

HR - מנהל משאבי אנוש

2. גם תמיכה זו לא מילה גסה!

בהתחלה אתם רק שניים ואחר כך חמישה וכולם עובדים יחד ועושים הכול. אבל כשאתם ממשיכים לגדול, אותם עובדים מוכשרים מקבלים על עצמם תפקידי ניהול שמעולם לא ביצעו, וחווים מתחים תפקודיים ורגשיים מהעומס המוטל עליהם. HR מקצועית תלווה את המנהלים הצעירים, תשמש אוזן קשבת ותוכל לספק כלים ניהוליים תומכים.

HR - מנהל משאבי אנוש
כישרון הוא רק חצי מהדרך אל ההצלחה, החצי השני מורכב ממקצועיות ועבודה קשה. HR מקצועית תוכל לספק למנהלים הצעירים והמוכשרים כלים שיוכלו לעזור להם להתמודד עם המצב החדש בהצלחה. (תמונה: Shutterstock)

3. שימור והעצמת עובדים

אחד הפרמטרים להצלחת סטארטאפ, בייחוד בתחילת דרכו, הוא היכולת לשמר עובדים מעולים לאורך זמן. לא מעט מחקרים נעשו על שימור ומוטיבציה, והגורם שתמיד חוזר על עצמו הוא תחושת ערך עצמי. אז איך אפשר לעזור לעובדים שלכם להרגיש משמעותיים בארגון כל כך לוחץ, עמוס ולא תמיד מפרגן? HR מעולה תדע להעניק אוזן קשבת לעובדים, ללוות אותם ולייצר תהליכי עבודה שיעצימו את העובדים.

4. להוביל תהליכים בסביבה משתנה

אם בתהליכים עסקינן, אחד מתחומי האחריות של HR הוא לבנות תשתיות נכונות של שכר, העלאות שכר, רווחה, פידבקים, פיתוח מנהלים ועובדים ועוד. תהליכי העבודה והתשתיות שייבנו יהיו על פי הדנ"א של החברה, שעם הזמן יתפתחו בהתאם. סביבת העבודה משתנה באופן מהותי בעולם העבודה החדש, וכאן המקום של HR להוביל ולהתוות את הדרך.

5. גיוס מנצח

לרוב, כשמנהלים חושבים לשכור שירותי HR, הם מסתפקים בשכירת עובדת המתמחה בגיוסים בלבד. מדוע שנצר את עולם הHR לגיוסים בלבד? אך אם נתמקד בגיוסים, אפשר לחשוב על יצירת תהליך גיוס איכותי, שמותאם לתרבות הארגונית ולצרכים המשתנים של החברה. נוסיף לכך את היכולת לגייס את ה A Team שלכם, שוב בהתאם לערכים ולדנ"א.

6. לא עובדים בחלל ריק

אולי תופתעו, אך מעורבות ה- HR משמעותית גם בבחירת חלל העבודה וארגונו על פי צרכי הארגון, מטרותיו ותפישת העבודה שלכם. חלל העבודה ובחירת המשרדים משפיעה באופן ישיר על שביעות הרצון של העובדים.

HR - מנהל משאבי אנוש
אל תשאירו את המומחית באנשים בחוץ. תנו לה לעזור לכם לייצר את סביבת העבודה בה העובדים שלכם יוכלו ליצור, להתפתח, לחלום, ובתקווה גדולה – להביא את האקזיט הבא. (תמונה: Shutterstock)

אז רגע לפני שאתם מתחילים לגייס, יש להקפיד על כמה עקרונות:

א. HR צריכה להיות חברת הנהלה.
ב. HR שותפה לקבלת החלטות ויש לה מנדט לביצועם.
ג.  HR צריכה להיות חשופה לאתגרים העסקיים ולהבין את הביזנס.

מחפשים HR? חברת הבת שלנו, UP n' UP, מסייעת לסטארטאפים למצוא HRu מקצועית לכל שלב ולפי צורך. דברו איתנו!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Open chat
1
AL Consultants Whatsapp
רוצה לדבר איתנו? אנחנו פה
ימים א'-ה' 08:30-18:30