לתפוס את ההזדמנות

בחודש האחרון כיתתנו את רגלינו העדינות בכנסים וימי עיון רבים כחלק מהתוכנית השיווקית שלנו. השתתפנו בכנסים של נשים, כנסים ייעודיים, כנסים גדולים וקטנים.

אכלנו פטיפורים מיוחדים, שתינו כמה כוסות קאווה ובעיקר הכרנו המון אנשים. מהכנסים הללו מעבר להיכרויות ולקוחות חדשים, חזרנו גם עם המון רשמים. בגיליון הנוכחי של המגזין נשתף אתכם בתובנות וברשמים שלנו מהכנסים השונים, אבל קודם כל סיפור.

אז איך החיים?

מספרים על אדם בן 40 שמאס לו בחייו והחליט ללכת לאלוהים ולבקש ממנו חיים אחרים. בדרכו הוא פגש עץ יבש ושאל אותו: "עץ, איך החיים?" ענה העץ: "על הפנים, אני מתייבש, המים לא מגיעים אליי". "אני הולך לאלוהים", השיב האיש, "ואדבר איתו גם בשבילך".

באמצע הדרך לאלוהים פגש האיש בחורה עצובה יושבת ליד בית גדול. "איך החיים?" שאל אותה. "מאכזבים", השיבה, "אני יושבת לבד ושום בחור לא מגיע". "אני בדרך לאלוהים ואדבר איתו גם בשבילך", הבטיח לה.

לקראת סוף הדרך פגש האיש שועל כחוש, שהתלונן שאין מה לאכול. גם לו הבטיח האיש שידבר עם האלוהים בעניינו והמשיך בדרכו.

"היה מספיק חכם לתפוס"

הגיע האיש לאלוהים ושטח לפניו את טענותיו. אמר לו אלוהים: "אני משנה לך את המזל, אבל תהיה מספיק חכם לתפוס אותו". אלוהים גם צייד אותו במכתב לכל אחד משלושת האומללים שפגש בדרך.

הגיש האיש לעץ היבש את המכתב מאלוהים. עיין העץ במכתב ואמר לו: "אלוהים כתב שלא מגיעים אלי מים כי יש שקית מלאה ביהלומים שתקועה בין השורשים לבין המעיין. אולי תעזור לי לחלץ את השקית?"
"אני מצטער", משיב האיש, "אין לי זמן, אלוהים אמר לי שהוא שולח לי את המזל ואני חייב למהר לתפוס אותו".

בהמשך דרכו פוגש האיש את הבחורה שאומרת לו: "אלוהים כותב לי שהגבר הראשון שיסכים להתחתן איתי יזכה בכך שאלוהים יהפוך את שנינו לעשירים ומאושרים. אולי תסכים להיות בן זוגי"? "אני מצטער", משיב האיש, "אלוהים אמר לי שהוא שולח לי את המזל אני חייב לרוץ לתפוס אותו".

פוגש האיש את השועל ומוסר לו את המכתב שלו, השועל מעיין במכתב ותופס את האיש בגרון. רגע לפני שהאיש מאבד את הכרתו, הוא רואה את מכתבו של השועל ובו נכתב: "כשיגיע האידיוט תאכל אותו".

העולם מזמן לנו המון הזדמנויות ומפגשים, השאלה מה נעשה איתם תלויה רק בנו. בשתי הכתבות הקרובות נרחיב על יצירת קשרים אפקטיביים בכנסים, על הקשר בין מגדר לקבוצות השפעה ועל יציאה הכרחית מאזור הנוחות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Open chat
1
AL Consultants Whatsapp
רוצה לדבר איתנו? אנחנו פה
ימים א'-ה' 08:30-18:30